Banner

Op 7 oktober 2021 organiseerde het Steunpunt Passend Onderwijs samen met het Nji de tweede online editie van de bijeenkomst (boven)schoolse voorzieningen van 2021. Het was een bijeenkomst voor en door medewerkers van de OPDC’s.

Bij de start van de bijeenkomst nam geluksprofessor Patrick van Hees ons mee in een aantal inzichten uit ‘de gelukswetenschap’. We leerden dat geluk D.O.M. is. Het draait om doelen, oplaadpunten en mensen. De tip van de dag was: zet oplaadpunten bovenaan je actielijst! Tot slot introduceerde Patrick een nieuwe invulling aan de afkorting OPDC, waarmee hij de kracht van de OPDC’s treffend wist te verwoorden. OPDC staat voor: oplaadpunten, persoonlijk, doelgericht en connectie.

Na deze inspirerende introductie gingen de deelnemers uiteen in workshops. Zij konden kiezen uit 4 verschillende workshops die allemaal gegeven werden door medewerkers en leerlingen van OPDC’s:

  • Burgerschapsonderwijs binnen het OPDC
  • Jongeren met internaliserende problematiek in het voortgezet onderwijs
  • Het werken met handelingsadviezen
  • Gedeelde verantwoordelijkheid

De opbrengsten van deze 4 workshops zijn letterlijk opgetekend door Norbert Vermeer/fijnedag.pro.

Burgerschapsonderwijs binnen het OPDC

 

Jongeren met internaliserende problematiek in het voortgezet onderwijs

Het werken met handelingsadviezen

Gedeelde verantwoordelijkheid